Efekt boya

Vaya Boya Sandy kumlu dekoratif sedef boya renkleri ;

 

Efekt duvar boyaları ; 

Kumlu Metalik dekoratif duvar boyası ;

Kumlu sedef efekt boya renkleri ;

kumlu dekoratif sedef boya altın rengi


Grenli sedef duvar boyası sandy efekt


kumlu dekoratif duvar boyaları


İtalyan kumlu dekoratif boya

Velvet dekoratif kadife dokulu efekt boya renkleri;

 

turkuaz ve mavi kadife dokulu italyan boyalar


kadife dokulu efekt boya , italyan boya renkleri


yeşil kadife dokulu efekt boya,italyan boya satışı istanbul


iç cephe italyan dekoratif boya renk kataloğu


kadife dokulu italyan efekt boyalar

ANTRASİT KUMLU DEKORATİF BOYA

 

SEDEF RENKLİ KUMLU BOYA SATIŞI YERLİ EFEKT BOYALAR

YEŞİL KUMLU DEKORATİF BOYA RENKLERİ

ALTIN RENKLİ DEKORATİF BOYA GOLD SEDEF BOYA

MOR KUMLU DEKORATİF BOYA – EFEKT BOYA

METALİK KUMLU SEDEF DEKORATİF BOYA

Kumlu dekoratif boya ürünlerimizle alakalı deyatlı bilgi almak için bize ulaşın.

Dekoratif Boya

İç mekanların neredeyse tamamında isteğe bağlı olarak dekoratif boya seçeneklerini kullanabilirsiniz. Boya, çeşitli renk ve desenle temin edilebilir.

Dekoratif Boya Nedir?

Dekorasyona göre açıklama yapmak gerekirse, boya içerisinden çıkan renklerin kendiliğinden tasarımlı olması dekoratif boyaları ifade eder. Bu tür boyaların birçok artısı olması yanında uygulama pratikliğinde de etkisi vardır. Hem rengin kendisi hem de bazı işlem ve teknikle beraber istenen sonuç elde edilebilir.

Dekoratif Boya Nasıl Uygulanır?

Uygulama şekli açısından dekoratif boya son kata yapılmaktadır. Ev ya da herhangi bir iç mekana tasarım ayrıntısı bakımından nitelik kazandıracaksanız, süngerleme, renk yıkama ve yuvarlama tekniklerini kullanabilirsiniz. Ortaya çıkarmak istediğiniz görüntü daha farklıysa bu teknikler dışında bazı yöntemler de geliştirilebilecektir.

Kısaca en çok kullanılan teknikleri açıklamak gerekirse süngerlemede delik delik görüntü elde edilir. Yani ufak pürüzlerle boya üzerinde desenli görüntü oluşur. Bir taban üzerine geçişli renklerin olduğu diğer teknikte ise, fırça darbelerinden faydalanılmaktadır. İç mekan duvarlarında zenginleştirilmiş bir desen görmek isteyenler için yuvarlama tekniği yaygın kullanılmaktadır. Daha belirgin desenleri oluşturmak için, bir bez yardımıyla işlemler yapılacaktır. İlla bir bez olmasına da gerek yoktur, bir kağıt ya da poşet gibi malzemelerle de bu işlemleri yapabilirsiniz. Tabi dekoratif boya yapmak için bazı ayrıntılara da önem vermek gerekir:

  • Tabanı iyi hazırlamak en önemlisidir. İstenen sonucu bu şekilde almak kolay olur.
  • Yüzeydeki gerekli alanlarda macun ile doldurma işlemi yapılmalıdır.
  • Gereğinden fazla parlak alanlar zımparayla matlaştırılmalıdır.
  • Boya uygulanırken zemini tamamen kapatacak şekilde işlem yapılır.
  • Rulo ile bir kat atıldıktan sonra zemin hafif şekilde kurur ve desen verilir.
  • Pürüz kalmayacak şekilde boya tamamlanır.

Farklı Dekoratif Boya Görüntüleri

Metalik görüntüsü olan dekoratif duvar boyası, kumlu görüntü, sedefli görüntü gibi çok sayıda seçeneği bulabilir ve satın alabilirsiniz. Boya üzerine işleme şekillerine bakıldığında çeşitlilik daha da artacaktır. Bu nasıl bir şekil verdiğinizle de alakalı bir durumdur. Ancak dekorasyon özellikleri ile genel ortam detaylarına önem vererek uyumu ön planda tutabilirsiniz.

 

Tasarım Boya Kullanmanın Avantajları

Tasarım boyalar, kullanan kişinin amacına göre de değişecek şekilde çok sayıda artıyı beraberinde getirir. İç mekanda kolay bir şekilde tamamen farklı görüntü elde edebilirsiniz. Örneğin bir iş yeri ofis içinde yenilik planlarınız varsa, bu boya türleri ideal olacaktır. Düz bir görüntüden sıyrılarak kolayca tasarım elde edilebilir.

  • Maliyet açısından avantaj sunar. Dekoratif boyaları kullanırken, çok fazla değişiklik yapmadan istediğiniz etkiyi verecek bir değişiklik yapabilirsiniz. Çünkü duvarlar, zemin ve perde türleri değişiklik için en dikkat çeken yerlerdir.
  • Göz yormadan duvar deseni değiştirilebilir ve bunu kendi belirlediğiniz bir desende yapabilirsiniz. Yani düz boya üzerine yapılan işlemle de dekorasyon ayrıntısı kazandırılabilir.
  • Duvardaki dekorasyon ayrıntısı, doğru bir şekilde eşyalarla bütünlük sağladığı zaman, görsel zevk verir.
  • Boya uygulaması konusunda fikriniz yoksa kendiliğinden renk geçişleri olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca uzman desteği de alarak hızlı sonuç elde edilebilir.

Dekoratif Boya Fiyatları Ne Kadar?

Dekoratif boya fiyatları ürün içerik özelliği ve diğer ayrıntılara göre değişebilir. Yani her boyanın miktarı ve içeriğindeki ayrıntılar değişebileceği için fiyatları da değişecektir. Örneğin düz desensiz boyalar, dekoratiflere göre daha uygun olabilir. Sedefli veya kendiliğinden gümüş desenli olanlar, ürün özelliği gereği daha pahalıdır. Kendi işlemeniz olacaksa düz boya da alabilir ve uygulamayla dekorasyon özelliği kazandırabilirsiniz. Bu tamamen sizin bütçenizle alakalıdır. Firmamızdan da gerekli bilgi ve hizmeti alabilirsiniz.

Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!